Online Otobüs Uçak İDO Biletleri

Abraaj Group Türkiye’nin önde gelen online seyahat acentesi Biletall.com’a yatırım yaptı

Büyüyen pazarlarda faaliyet gösteren bir özel sermaye şirketi olan Abraaj Group, Anadolu Girişim Sermayesi Fonu aracılığıyla üçüncü yatırımını yaptı. Fon, Türkiye'nin önde gelen online seyahat acentesi Biletall.com'a yatırım yaptı.

Anadolu Girişim Sermayesi Fonu daha önce de Kayseri merkezli BRN Uyku Ürünleri ve tek kullanımlık medikal ürün üreticisi İstanbul ve Şanlıurfa merkezli Yu-Ce Tibbi’ye ortak olmuştu.

Anadolu Girişim Sermayesi Fonu, gelişen pazarlarda 200’den fazla yatırımı olan ve 13.6 milyar dolarlık varlığı yöneten Abraaj’ın Anadolu’daki şirketlere yatırım yapan bir kolu olarak faaliyet gösteriyor.

Şirketin Biletall.com’un ne kadarını aldığı açıklanmazken, azınlık hisseye sahip olduğu belirtildi.

YILLIK YÜZDE 20’DEN FAZLA BÜYÜYECEK

Abraaj’dan yapılan açıklamada, Türkiye online seyahat pazarının, 2016 ve 2021 yılları arasında yıllık yüzde 20'nin üzerinde büyüme göstereceği tahmin edildiği belirtildi. Biletall’ın da otobüs biletlerinde hakim konumu ve uçak, feribot ve tren biletlerinde artan mevcudiyeti ile Türkiye’nin önde gelen online seyahat acenteleri arasında yer aldığına işaret edilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Biletall'ın aynı zamanda Türkiye’de online şehirlerarası otobüs biletlerine yönelik tek global dağıtım sisteminin (GDS) geliştiricisi olması, Türkiye’nin önde gelen online seyahat acentesi olarak konumlanmasına yardımcı olmaktadır. Şirket, online uçak, feribot ve tren bileti satışlarında da konumunu...devamını oku

Yeni yorum ekle

CAPTCHA
Bu soru sizin bir insan oluğunuzu ve otomatik spam gönderileri yapmadığınızı test eder.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.